Lite uppdatering!
Jag har fortfarande endel likvider och lite rådvill vad jag ska köpa. Men utdelning tickar in med jämna mellanrum, har nu utdelning varje månad även om April leder i kronor räknat med råge.
Har hoppat på några nynoteringar. ahlsell, tobin properties och försökte med crunchfish. Jag har redan sålt men hade kanske behållit crunchfish om jag fått någon tilldelning. Här framöver så är det Tele 2 som gäller vilka jag tänkt behålla.
I världen så är det bara Trump som gäller och jag hade väntat mig en nedgång iallafall över 2-3 dar men så blev inte fallet. Jag borde inte ha blivit förvånad jag trodde inte på brexit heller. Världen är förändrad och tydligt är att traditionell media har tappat sin makt.
Vad tror ni?
Vissa aktier har kommit ner till behagliga nivåer. Bland annat Axfood och Castellum.
GillaGilla
Tack för tipsen. Castellum har jag varit intresserad av ett tag. Det som talat emot är att jag varit rätt tungt exponerad mot fastighet. Kanske en dålig anledning.
GillaGilla